NaProTechnology to skrót od nazwy Natural Procreative Technology (Wsparcie Naturalnej Prokreacji), jest to nowa gałąź medycyny odnosząca się do zdrowia reprodukcyjnego. To nowatorskie podejście do monitorowania, diagnostyki i leczenia ginekologicznego oraz prokreacyjnego jest zharmonizowane z naturalnym cyklem płodności kobiety. NaProTechnology to propozycja dla kobiet od okresu dojrzewania aż po menopauzę, rozpoznająca problem i starająca się przywrócić prawidłowy stan.
NaProTechnology korzysta z najnowszych osiągnięć ginekologii, chirurgii, endokrynologii. Jednym słowem to dobra medycyna. Jej twórcą jest prof. Thomas Hilgers, dyrektor Instytut papieża Pawła VI w Omaha (Nebraska USA, www.popepaulvi.com).
Od ponad 30 lat prowadzi on badania naukowe nad cyklem miesiączkowym kobiety, rozpoznawaniem jego zaburzeń i możliwościami terapeutycznymi. W obserwowaniu płodności i diagnozowaniu zaburzeń zdrowia rozrodczego posługuje się wystandaryzowaną obserwacją wskaźników płodności, czyli Modelem Creighton. Dzięki precyzyjnym, codziennym obserwacjom wpisywanym do karty obserwacji, kobieta ma pełną kontrolę zarówno nad swoją płodnością, jak i nad zdrowiem ginekologicznym. Diagnostyka i leczenie farmakologiczne dostosowane są do przebiegu naturalnego cyklu owulacyjnego.
NaProTechnology jest etycznie godziwą formą leczenia niepłodności, zakładając podmiotowe traktowanie pary małżeńskiej oraz dziecka. NaProTechnology to nadzieja dla małżonków borykających się z brakiem płodności, na poczęcie bez konfliktu sumienia.
– obniżona płodność/niepłodność
– nawykowe poronienia
– zapobieganie przedwczesnym porodom
– bolesne miesiączki
– nietypowe krwawienia
– przewlekła wydzielina z dróg rodnych kobiety
– zespół napięcia przedmiesiączkowego
– depresja poporodowa
– nawracające torbiele na jajnikach
– endometrioza
– zespół policystycznych jajników (PCOS)
– zaburzenia hormonalne
– niska jakość nasienia u mężczyzny
– słaba jakość śluzu płodnego u kobiety
– dokładne monitorowanie przebiegu cyklu za pomocą Modelu Creighton
– leczenie hormonalne
– diagnostykę ultrasonograficzną (USG)
– diagnostykę histeroskopową
– laparoskopię diagnostyczną i zabiegową
– chirurgię rekonstrukcyjną w obrębie miednicy mniejszej
– histerosalpingografię (badanie drożności jajowodów)
– badanie parametrów nasienia
Przy samym zastosowaniu Modelu Creighton
Przy zastosowaniu Modelu Creighton i postępowaniu lekarskim NaProTechnology.