Edukacja seksualna
– warsztaty
TAK dla pozytywnej i mądrej edukacji seksualnej

W dzisiejszym świecie istnieje potrzeba pozytywnej i mądrej edukacji seksualnej, bez banalizowania i ograniczania jej tylko do przekazu na temat tzw. „bezpiecznego seksu”.

Tę zachętę wychowania do miłości, akceptacji seksualności i promocji życia w rodzinie promuje papież Franciszek, który jednoznacznie sprzeciwia się próbie wprowadzenia edukacji seksualnej, która zachęcałaby dzieci i młodzież do „bawienia się swoim ciałem” (por. AL. 283), do używania narządów płciowych w sposób, który sprowadza człowieka tylko do poziomu zaspokojenia swoich potrzeb, nie szukając dobra drugiej osoby.

Edukacja seksualna powinna również obejmować poszanowanie i docenienie różnicy płciowej. Docenienie własnego ciała w jego kobiecości lub męskości jest konieczne, aby otworzyć się na spotkanie z innym, różnym od siebie. Zaakceptowanie własnej płciowości, zdolność panowania nad sobą, szacunek dla drugiej osoby prowadzą do harmonijnego i prawidłowego rozwoju osoby w kontekście wychowania do miłości, do wzajemnego daru z siebie w małżeństwie.

W swojej adhortacji Franciszek cytuje też Ericha Fromma. „Pociąg seksualny tworzy na krótko złudzenie związku, a jednak bez miłości «związek» ten pozostawia obcych równie daleko od siebie, jak byli dotąd” – pisał psycholog. Komentując jego myśl, papież pisze, że „czym innym jest zrozumienie słabości wynikających z wieku lub chaosu, a czym innym jest pobudzanie młodzieży do przedłużania niedojrzałości w ich sposobie miłowania”.


Warsztaty dla nastolatek (12-17 lat) 2x 1,5 godz.

Udzielenie wsparcia w procesie dojrzewania dla dziewcząt w wieku 12-17 lat to nasza pasja. Chcemy pomóc w procesie zachodzących przemian i dojrzewania dziewcząt do świadomie przeżywanej kobiecości poprzez odkrywanie swojej wartości i potencjału.Tematy warsztatów:


Jak dojrzewają dziewczyny, pierwsza miesiączka?


Budowa narządów płciowych zewnętrznych i ich higiena.


Płodność i zdrowie prokreacyjne.


Kim jest kobieta /jaką kobietą chcę być w przyszłości.


Odkryj swoje piękno i godność.Skontaktuj się z nami już dziś! Zarezerwuj wolny termin.Prowadząca

mgr Anna Marek – Cycoń


Magister pedagogiki i nauk o małżeństwie oraz rodzinie (specjalizacja: płodność i seksualność małżeńska);

Absolwentka Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Rzymie

Autorka książki: pt. „Naturalne planowanie rodziny w świetle teologii ciała Jana Pawła II”

Umów się na konsultację

KONTAKT

Poradnia stacjonarna, Online.


TELEFON

507 868 528E-mail

info@poradniadlazycia.euSKYPE

Anna Marek – CycońBądź za życiem

POLUB NAS!

Facebook